Zvýhodnené parkovanie na letisku Viedeň s garanciou miesta pre klientov Modrý Maurícius

Letisko Viedeň prešlo od roku 2023 na online systém rezervácie parkovacieho miesta. Pri online rezervácii máte zvýhodnenú cenu parkovania na letisku Viedeň oproti platbe až na mieste. K tomu navyše garantované parkovacie miesto! Do roku 2022 fungovali predplatené karty, ktoré poskytovali len zvýhodnenú cenu, ale už nie istotu miesta. Stále zaisťujeme ich dopredaj.

Parkovaciu kartu je nutné objednať pomocou on-line formulára pre klientov DELUXEA na presný termín. Ľahko zaplatíte ihneď kartou. Platba ide priamo v prospech Vienna Airport. Po zaplatení obdržíte QR kód na e-mail, ktorý si uložte pre vjazd na parkovisko. Ak potrebujete poradiť s objednávkou, volajte +420 724 730 063 pani Rosenbachovú.

Parkovacie miesto si za zvýhodnenú cenu môžete kúpiť online tu:

Mám záujem o zvýhodnené parkovanie 

Parkhaus 3 a 4 - niekoľkoposchodový parkovací dom, parkovanie je kryté pod strechou

Parkplatz C - voľná plocha

Do odletovej haly dôjdete pešo (z Parkhaus 3, 4 cca 5 min, z Parkplatz C cca 10 min), k dispozícii sú vozíky na batožinu. Nejazdí sa kyvadlovou dopravou.

Dopredaj posledných kusov klasických parkovacích kariet, ktoré si môžete vyzdvihnúť osobne v kancelárii v Brne, alebo Vám ju zašleme poštou. 

  Cena parkovanie na letisku Viedeň Schwechat
  Parkhaus P3 a P4 (krytý viacpodlažné dom)
Dni Parkovacia karta Cena na mieste
4 119,90 EUR 137,90 EUR
15 239,80 EUR 281,90 EUR

Z parkoviska Parkplatz C i Parkhaus 3,4 sa ide do odletovej haly pešo, k dispozícii sú vozíky na batožinu. Nejazdí sa kyvadlovou dopravou. K dostaniu sú parkovacie karty na 4, 8 a 15 dní a dajú sa ľubovoľne kombinovať. Teda v prípade, že cestujete napr. na 12 dní, odporúčame zakúpiť parkovaciu kartu na 15 dní. V prípade, že Vaša cesta trvá 9 dní, najvýhodnejšie pre Vás bude kúpiť si kartu na 8 dní a jeden deň doplatiť na mieste. Ceny Parkovacej karty sú uvedené v EUR. Platnosť parkovacích kariet je do 31. decembra 2023.
Pre objednávku zvýhodneného parkovania prosím vyplňte formulár Mám záujem o parkovaciu kartu alebo volajte +420 724 730 063.
Porovnajte si cenu parkovania na letisku Viedeň na parkingu Schwechat Flughafen pokiaľ platíte na mieste viď Cenník Parkovania pri platbe na mieste.

Dostupnosť parkovacieho miesta závisí od obsadenosti parkoviska. V prípade, keď chcete mať garantované parkovanie na letisku vo Viedni vo Vašom termíne, zarezervujte si parkovacie státie online v odkaze tu. Ak ste si zakúpili parkovaciu kartu bez garantovaného státia a nemôžete na parkovisku C zaparkovať, nasledujte prosím oranžové cedule v znení "Ersatz Parkplatz", ktoré Vás navedú na náhradnú parkovaciu plochu. 

Ako sa s kartou manipuluje?

Pri príchode k príslušnému parkovaciemu zariadeniu vyberte parkovací lístok (stlačte tlačidlo Ticket) a zaparkujte vozidlo. Parkovací lístok uschovajte. Po návrate z cesty vykonajte úhradu parkovného ešte pred príchodom k autu v automatickej pokladni alebo pokladničnej prepážke. Vložte parkovací lístok. Automat zobrazí vypočítaný parkovací poplatok. Teraz vsuňte kartu GZE ako prostriedok úhrady, čiastka sa zodpovedajúcim spôsobom zníži (podľa počtu hodín na ktoré je jej platnosť). Ak ste boli mimo dlhšiu dobu ako je platnosť GZE karty, tak musíte doplatiť zvyšnú čiastku (hotovosťou v EUR, platobnou kartou alebo ďalšou GZE kartou). Vyberte parkovací lístok, ktorý bol prekódovaný pre výjazd – v príslušnej dobe (spravidla 15 minút) vám umožní otvorenie závory pri výjazde. V prípade, že Váš let bol zrušený alebo ste prišli na letisko neskoro, a budete z letiska odchádzať na prespanie do hotela atď. a teda doba státia na letisku bude rádovo pár hodín, odporúčame tento čas zaplatiť v hotovosti. GZE kartu využite na úhradu parkovania v dobe Vašej cesty, keď auto na letisku nechávate na niekoľko súvislých dní.

 

Na fotografii je vidieť, ako prebieha výpočet ceny v Parkhaus P3. Po vložení „lístka z vjazdu“ vypočíta parkovací automat dobu na 9 dní a 8 hodín a cenu na 209,90 EUR: 1 týždeň za 185,90 + 2 dni x 12 EUR = 209,90 EUR. Po vložení Predplatenej karty na 8 dní zostávajú na úhradu 2 dni x 12 EUR = 24 EUR. Tie môžu byť zaplatené v hotovosti alebo platobnou kartou. Príklad je z júla 2019 s aktuálnymi cenami. Celkové náklady : Parkovacie karty za 2.720 Kč + 24 EUR x 25,50 = 3.332 Kč. Pri priamej platbe by bola cena 209,90 EUR x 25,50 = 5.352 Kč, teda +60 %. 

Parkovacia karta GZE na letisku vo Viedni

Karta GZE je jednorazová. Nevyužitá doba nie je dobropisovaná, ale úplne znehodnotená. Karty GZE rôznych typov je možné kombinovať a doplatiť (v hotovosti, v bankomatoch alebo z kreditných kariet). Karty GZE sú bezhotovostným platobným prostriedkom. Ich prípadná strata sa rovná strate hotovosti (kartu nemožno zablokovať, preto nie je možné stratenú kartu ani bezplatne nahradiť). V prípade nejasností sa obráťte na pokladničnú prepážku v Parkhause 4 osobne alebo telefonicky na čísle +43-1-7007-22886. 

Objednávka

Pre ďalšie informácie, otázky a objednávky prosím kontaktujte Kristýnu Rosenbachovú (kristyna@deluxea.cz, +420 724 730 063). Vyzdvihnutie parkovacej karty je možné v cestovnej kancelárii DELUXEA a.s. a Modrý Mauricius s.r.o. na adrese Viedenská 55, Brno v Po – Pi: 9:00 – 17:00 alebo Vám kartu radi zašleme poštou (doporučene s príplatkom 60,– Kč, EMS dodanie do druhého dňa s príplatkom 160 Kč). Po dohode je možnosť vyzdvihnutia aj v cestovnej kancelárii Modrý Maurícius s.r.o. na pobočke Praha, na Příkopě 392/9 alebo Bratislava, Námestie 1. mája.

V kancelárii je možné platiť iba v hotovosti. 

 

Mám záujem o parkovaciu kartu 

 

Predajné podmienky Parkovacích kariet GZE

 • Parkovacia karta je jednorazová a nevratná.
  Karty GZE majú platnosť do doby, ktorá je na nich vytlačená, a to výhradne pri parkovacích zariadeniach, ktoré sú na to z výroby určené. Zákazníkov je nutné upozorniť na oblasť platnosti.
  Za osobné vozidlo odstavené mimo rozsahu oblasti platnosti bude platený plný parkovací poplatok. Karty GZE platia iba pre jedno použitie, iba pre osobné automobily.
  Nevyužitá doba parkovania nie je dobropisovaná, ale úplne znehodnotená. (Pozor! Predovšetkým pri krátkodobých parkovaniach môže takáto strata hodnoty byť veľmi vysoká.)
  Karty GZE rôznych typov je možné kombinovať (napr. 2 + 2 týždne = 4 týždne) a je možné ich doplatiť (v hotovosti, v bankomatoch alebo z kreditných kariet).
  Karty GZE sú bezhotovostným platobným prostriedkom. Ich prípadná strata sa rovná strate hotovosti a nesie ju zákazník.
  Prekročenie zobrazenej hodinovej hodnoty ide na ťarchu zákazníka a musí byť zaplatené pred výjazdom (sadzby podľa bodu 3).
  Spoločnosť Flughafen Wien AG si vyhradzuje právo v prípade potreby presmerovať vozidlá na iné parkovisko. Vlastníctvo parkovacej karty neposkytuje záruku voľného parkovacieho miesta.
  Platia momentálne aktuálne podmienky spoločnosti Flughafen Wien AG.
  Nedodržanie vyššie uvedených bodov má za následok okamžité zrušenie existujúcej dohody.

Niektoré časté otázky alebo problémy…

Čo robiť, ak parkujem väčší počet hodín (napr. pri oneskorení letu), než je na karte GZE vytlačené?
Zákazník môže rozdiel zaplatiť na mieste (hotovosťou v EUR, platobnou kartou alebo ďalšou GZE kartou).

Kde môžem parkovať?
Pred odchodom a zastavením pri parkovacom automate láskavo skontrolujte, či miesto platnosti karty GZE (napr. parkovisko C) skutočne súhlasí s parkoviskom! POZOR! Ak bude osobné vozidlo parkovať mimo príslušného miesta, zaplatíte plný parkovací poplatok. Karta GZE neplatí na krátkodobých parkoviskách K1 a K2!!!

Buďte na svoju kartu GZE opatrní, pretože…
Karta GZE je bezhotovostný platobný prostriedok. Prípadná strata (aj krádež) sa rovná strate peňazí a nesie ju zákazník. Kartu nie je možné zablokovať ani bezplatne nahradiť.

Môžem parkovať s dodávkou na parkovisku Parkplatz C alebo Parkhaus 3,4?
Maximálna povolená výška automobilu pre vjazd na Parkplatz C je 2,40 m, na Parhkaus 3,4 je to 2 m.

Karty GZE na štyri týždne sa predávajú zriedka…
Ak nepotrebujete kartu GZE s dlhšou dobou platnosti (napr. 3 alebo 4 týždne) často, je možné kombinovať karty s kratšou platnosťou (napr. 2 + 2 týždne = 4 týždne).

Naliehavo potrebujeme…
Pretože sa objednávky vybavujú v poradí podľa obdržania, môže niekedy dôjsť k časovej tiesni (nehľadiac na poštové doručovanie). Preto prosíme, aby ste karty v každom prípade objednávali včas, aby sme mohli zaručiť včasné dodanie. V mimoriadne naliehavých prípadoch (mali by to byť skutočne len výnimky) doručíme kartu GZE aj kuriérskou službou (avšak na náklady zákazníka).

Nikto nie je bez chýb…
Po obdržaní objednávky ihneď skontrolujte, či súhlasí počet a typ kariet GZE, na neskoršie reklamácie nebude braný ohľad.

Klientom, ktorí cestujú na zájazd s našou cestovnou kanceláriou, radi poskytneme ďalšie informácie. Neposkytujeme dopravu na letisko. Pre rady k letenkám prosím kontaktujte Vášho predajcu leteniek alebo priamo letisko.

 

 

Medzinárodné letisko Václava Havla v Prahe

Letisko Václava Havla zaisťuje medzinárodné i vnútroštátne lety v podobe pravidelnej aj nepravidelnej letovej prevádzky. Je situované na severozápadnom okraji Prahy a od centra je vzdialené približne 17 km. Letisko v Prahe je letecky spojené s viac ako 100 svetovými destináciami, ktoré obsluhuje cez 50 leteckých spoločností.

Letisko je rozdelené na 2 časti, pričom jednu časť tvorí Terminál 3 (pre VIP a privátne lety, oficiálne návštevy štátu a charterové lety) a novšia časť je tvorená Terminálom 1 (medzikontinentálne lety vrátane letov z UK, Severnej Ameriky, Blízkeho východu, Afriky a Ázie) a Terminálom 2 (lety zo štátov EÚ, ktoré sú členmi Schengenského priestoru). Klienti si môžu skrátiť svoje čakanie návštevou niektorej z reštaurácií a barov, nákupmi luxusného tovaru vo viac ako 70 obchodoch a v parfumériách, samozrejmosťou sú blízke hotely a požičovne automobilov.

Plánik letiska nájdete na tomto odkaze.

parkovani-003.jpg 
 

 

Lacné parkovanie priamo na letisku Václava Havla

Pre klientov našej cestovnej kancelárie ponúkame cenovo zvýhodnené parkovanie priamo na letisku Václava Havla Praha (PA SMART, PC COMFORT, VIP PC COMFORT). Pre objednanie parkovania za zvýhodnenú cenu kontaktujte svojho predajcu zájazdu.

Cenovo zvýhodnené parkovanie pri letisku Václava Havla Praha

Platnost ceníku 1. 4. 2024 - 31. 10. 2024

Letiště Václava Havla Praha (platnost ceníku 1. 4. 2024 - 31. 10. 2024)
  Chytré parkování
PA SMART
Komfortní parkování
PC COMFORT
Dny Naše cena Naše cena
1 640 690
2 890 1090
3 990 1240
4 1040 1390
5 1090 1490
6 1190 1540
7 1240 1590
8 1290 1690
9 1390 1790
10 1490 1890
11 1590 1990
12 1690 2090
13 1790 2190
14 1890 2290
15 1990 2390
16 2090 2490
17 2190 2590
18 2290 2690
19 2390 2790
20 2490 2890
21 2590 2990
Každý další den 100 100

Ceny jsou uvedeny v Kč.

Platnost ceníku 1. 11. 2024 - 31. 3. 2025

Letiště Václava Havla Praha (platnost ceníku 1. 11. 2024 - 31. 3. 2025)
  Chytré parkování
PA SMART
Komfortní parkování
PC COMFORT
Dny Naše cena Naše cena
1 540 690
2 840 990
3 890 1290
4 940 1340
5 990 1390
6 990 1390
7 1040 1440
8 890 1190
9 1190 1290
10 1290 1690
11 1390 1790
12 1490 1890
13 1590 1990
14 1690 2090
15 1790 2190
16 1890 2290
17 1990 2390
18 2090 2490
19 2190 2590
20 2290 2690
21 2390 2790
Každý další den 100 100

Ceny jsou uvedeny v Kč.

Cenovo zvýhodnené parkovanie– GO Parking

 

Cestovná kancelária Modrý Maurícius v spolupráci so sesterskou spoločnosťou Deluxea ponúka cenovo zvýhodnené parkovanie pri letisku Václava Havla v Prahe. Strážené parkovisko Go Parking sa nachádza vo vzdialenosti 2 km od odletovej haly Terminálu 2. Z parkoviska budete následne prepravení k požadovanej odletovej hale klimatizovaným minibusom. Transfer trvá približne 3 minúty. Po návrate z dovolenky budete prepravení späť na parkovisko GO Parking k Vášmu vozidlu

Parkovisko ponúka aj doplnkové služby ako umývanie a čistenie vozidla, opravy, renovácie laku a pod.

Postup pri rezervácii nájdete  tu..

Objednávkový formulár je dostupný na nasledujúcom odkaze.

 

Parkování Letiště Praha. GO parking s.r.o.

Parkování Letiště Praha. GO parking s.r.o.